001 Raphaële Zenger
002 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
003 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
004 Grégory Gothuey
005 Raphaël Dunant
006 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
007 Hubert Cuénoud
008 Sibylle Stöckli
009 Grégoire Jeanmonod & Augustin Scott de Martinville & « Fritz »
010 Adrien Rovero
011 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
012 Andrea Knecht
013 Adrien Rovero
014 Grégory Gothuey & Francisco Torres
015 Raphaël Dunant
016 Jonathan Hares & Nicole Udry
017 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
018 Grégory Gothuey & Adrien Rovero, Raphaële Zenger
019 Mélanie Humair & Patrick Solliard
020 Grégory Gothuey
021 Fabien Cappello
022 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
023 Raphaël Dunant
024 Aude Genton
025 Mathias Forbach
026 Sandrine Balli
027 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
028 Blackam Madame
029 Alexis Georgacopoulos
030 Giancarlo Mino & Giovanni Galuffo
031 Garance Dupuis
032 Adrien Rovero
033 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
034 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
035 Marie-Luce Ruffieux
036 Laurent Kropf
037 Claude Mahon
038 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
039 Maria Jeglinska
040 Thomas Koenig
041 Grégory Gothuey
042 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
043 Sandra Baud & Cleide Saito
044 Simon Deppierraz
045 Charlotte Correia
046 Igor Kunetka
047 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
048 Grégory Gothuey
049 Demian Conrad
050 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
051 Frédéric Cordier
052 Tatiana Rihs & Mélodie Mousset
053 Adrien Rovero
054 Anne Lombard
055 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
056 Aurèle Sack
057 Grégory Gothuey
058 Béatrice Vittoz-Colin
059 Cornelia Heusser
060 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
061 Collectif Daredo
062 Clotilde Lataille
063 Körner Union
064 Grégory Gothuey
065 NOR architectes
066 Kikk
067 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
068 Adrien Rovero & Raphaële Zenger
069 Mike Winter
070 Tomas Kral
071 Johann Besse
072 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
073 Anne Rochat
074 Camille Blin & Arnault Weber
075 Nicolas Party
076 Linus Bill
077 Dan Bi Mong & Valerio Spoletini
078 Szpilman Award
079 Grégory Gothuey & Adrien Rovero
080 Nicolas Geiser
081 Florian Javet
082 Julian Charrière
083 Haran Mendel/Les Urbaines
084 Kunik de Morsier architectes
085 Nicolas Haeni
086 Antonio Sobral
087 Céline Burnand
088 Nicolas Delaroche
089 Claire de Quénetain
090 Adrien Rovero & Raphaële Zenger
091 Anne-Laure Lechat
092 Gabriela Chicherio
093 Michael Rampa
094 Guillaume Pilet
095 Jessica Hubert
096 Jean-Frédéric Rovero
097 Pierre Keller
098 Philippe Dudouit
099 Allegory
100 Grégory Gothuey & Adrien Rovero & Conte-Goûts
101 Emmanuel Rey
102 Florian Joye
103 Angelo Benedetto & Harry Bloch
104 Nicolas Lemoigne
105 Sara Gassmann
106 Les Artisans Graphiques
107 Béatrice Durandard
108 Claudia Mougin & Sébastien Verdon
109 Cécile Guenat & Sarah Margnetti
110 Camille Sauthier
111 Vincent Kohler
112 Sylvain Croci-Torti
113 Samson Guyomard
114 Jennifer Santschy & Sim Ouch
115 Félix Félix
116 Tattooby Jo
117 Daniella Droz & Tonatiuh Ambrosetti & Aurélie Strumans
118 Nicolas Wagnières
119 Anya Sirota & Akoaki
120 Olivier Sévère
121 CRGDI – Carlo Clopath, Julie Richoz & Christophe Guberan
122 Daniel Aires
123 Stéphane Devidal
124 Cyril Porchet
125 Camille Sauthier
126 Léonie Vanay
127 Restons Sérieux
128 Sébastien Leseigneur
129 Denis Savary
130 Emile Barret
131 David Monnet
132 Philémon Otth
133 Miguel Meneses
134 Thomas Rousset
135 Darren Roshier
136 Arthur Fouray
137 David Weishaar
138 Claudia Mougin
139 Aloïs Godinat
140 Abbas Rostamian
141 Delphine Coindet
142 Charlotte Herzig & Christopher Füllemann
143 Andreas Hochuli
144 Adrien Chevalley
145 Jessica Russ
146 Tarik Hayward & Sophie Ballmer
147 Pierre Vadi
148 Jérôme Stünzi
149 Agnès Ferla
150 Jacques Bonnard